Stantlar

 

Stant Kura Sonuçları

Meydan Yerleşim Planı

StantKayıtFormu-CanYucelFest2022

 

CAN YÜCEL KÜLTÜR SANAT FESTİVALİ 2022 STANT KURALLARI VE SÖZLEŞMESİ

 1. 3 ve 4 Haziran 2022 tarihlerinde iki gün Cumhuriyet Meydanı için stant başvuruları alınacaktır.
 2. Stantlar sadece sivil toplum örgütlerine ve el işi zaanatlarına verilecektir.
 3. Stantlarda yiyecek satılmayacaktır.
 4. Stantlarda Can Yücel ve şiirleri ile ilgili süs eşyası vb. satılmayacaktır. Stantlarda satışa sunulan her türlü hediyelik, dekoratif ve sanatsal ürünlerin el yapımı olması esastır. Fabrikasyon ve etiketli ve ambalajlı hediyelik eşyalar satılmayacaktır.
 5. Stant sahipleri başvuru formunda belirttikleri ürünler dışında ürün satamayacaktır.
 6. Stantlar sadece Datça’da ikamet eden zanaatkarlara verilecek, Datça dışından başvuru alınmayacaktır.
 7. Stantlar için ayrılan kontenjan 120 ile sınırlıdır. Stant yerleri önceden kura ile belirlenip duyurulacaktır. İsteyenler kura çekimine gözlemci olarak katılabilir. Kura için ayrıca duyuru yapılacaktır.
 8. Stantlar STK’lara ücretsizdir. Satış yapacak stantlar için festivale katkı payı iki gün için 1 masa (70×120 cm) ve 2 sandalye 300 TL’dir. Festival organizasyonu ticari değil, imeceyle yapılan bir kültür etkinliğidir. Bu nedenle toplanan katkı payı festival giderlerine harcanacak ve şeffaflık ilkesi gereği kamuyla paylaşılacaktır.
 9. 5 Haziran Pazar günü Hızırşah Piknik Alanı’nda yapılacak etkinlikte masa sandalye sağlanmayacaktır. STK’lar ve el zaanatları yanında yiyecek içecek stantları da kendi imkanları ile yer alabilir.
 10. Stant sahipleri komite tarafından temin edilen ve yerleştirilen stant ve sandalyelere ek yapamayacak, yerleri değiştirmeyecektir.
 11. Stantlarda müzik seti, kablosuz hoparlör vb. elektronik cihazlar ile müzik ve ses yayını yapılmayacaktır.
 12. Stant görevlileri festival boyunca kendilerine verilecek yaka kartlarını takmak zorundadır. Formda bildirmeleri halinde stant görevlileri 2. bir kişiyi görevlendirebilecektir ve bu kişiye de yaka kartı verilecektir.
 13. Alınan stantlar 3 ve 4 Haziran günlerinde saat 11:00-19:30 saatleri arasında açık tutulacaktır.
 14. Stant sahipleri festival süresince stantları başında bulunacaktır. Stantların 3. bir şahsa/firmaya ücretli ya da ücretsiz devredilmesi mümkün değildir.
 15. Stant sahipleri 4 Haziran 2022 gün sonunda kendilerine tahsis edilen masa ve sandalyeleri yetkililere hasarsız ve eksiksiz teslim edecektir. Herhangi bir hasar tespiti durumunda hasar stant sahibinden tahsil edilecektir.
 16. Festival komitesi hava koşulları, altyapı sorunları vb. sebepler ile belirlenen stant yerlerini festival gününe kadar değiştirme hakkına sahiptir.
 17. Stantlarla ilgili duyurular şu adresten takip edilebilecektir: https://dksd-datca.com/stantlar/