AYŞEGÜL ÇELİK’TEN YENİ BİR KİTAP

Datça‘da yaşanan ödüllü yazar Ayşegül Çelik yeni bir hikaye kitabına imza attı. Kitabının tanıtımında şöyle diyor yazarımız:

“Çocukları soyları tükenmiş veya tükenmekte olan hayvanlarla tanıştıran, onlara hayvan sevgisi aşılayan mucizeli bir hikâye.

Çok uslu, çok çalışkan ve de çok cici olmayan beş çocuk, Hayvanlar Kulübü’nü kurarken sadece oyun oynamak istiyorlardı. Fakat her şey birdenbire değişti, hep birlikte tepetaklak büyük bir maceranın içine yuvarlandılar. Çünkü “Hayvanlar Kulübü” diye bir şey kurarsanız, başı dertte olan hayvanların kapınızı çalması kaçınılmazdır.

Doğrusu, sayısız hayvanın sayısız derdi vardı; bu yüzden kulübün kuruluşu hayvanlar arasında büyük bir hızla yayılıverdi. Sularını, ormanlarını, canlılarını kaybeden dünyada her şey kötüye gidiyordu artık, hayvanların tek umudu ise çocuklardı.

Peki, beş küçük çocuk, dünyayı değiştirebilir mi dersiniz?Sorunun yanıtı için siz de Mucizeli Hayvanlar Kulübü’nün kapısını çalmalısınız! “Bütün çocukların hayvanlar için yapabileceği bir şeyler mutlaka vardır.

İnanın bana, biz yaptık, siz de yapabilirsiniz.”