DKSD AİLESİ BÜYÜYOR

ÇOK MU, ÇOK GÜZELİZ…

Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın (DKSD) bugün gerçekleşen büyük toplantısında gelecek adına umutlarımız daha da arttı.
Bülent Ecevit Kültür Merkezi’ndeki toplantıya katılımın bir hayli yüksek olması sevindiriciydi.
Datça’nın kültür ve sanat insanları DKSD’yi yaşatmak için bir araya geldi.
Feyyaz Kurşuncu, Meral San ve Cem Bal’ın yönettiği toplantı sinevizyon gösterisiyle başladı.

Geçmiş dönemde yapılan etkinliklerden kısa bölümlerle hazırlanan sinevizyon gösterisi beğeni ile izlendi.
Daha sonra DKSD adına bir konuşma yapan İbrahim Çiftcioğlu, faaliyet raporunu özetlerken, ülkenin içinde bulunduğu ortamda DKSD’nin bir zorunluluk olduğunu belirtti ve Datça’nın kültür sanat insanlarını desteğe çağırdı.
Çiftçioğlu’nun çağrısı etkili oldu.
Yeni oluşan Koordinasyon Kurulu’na tam 21 gönüllü heyecanla ve ilginç projelerle katıldı.
Koordinasyon Kurulu çalışma grupları oluşturacak ve dileyen herkes istediği gruba katılabilecek.

🔴DANIŞMA MECLİSİ GÜNDEMDE

DKSD toplantısında bir başka yenilik DANIŞMA MECLİSİ’nin oluşturulmasıyla ilgili öneriydi.
Öneri kabul edilirse Datça’da yasayan bilgili, kültürlü, donanımlı kendi alanlarında deneyimli kültür ve sanat insanlarından gönüllülük esasına dayalı bir Danışma Meclisi(DM) oluşturulacak.
Danışma Meclisi, Koordinasyon Kurulu’ndan gelen proje ve etkinlikler üzerinde görüş bildirecek, önerilerde bulunacak.
Danışma Meclisi Kültür Sanat üzerine fikir ve projeler ürettiği gibi, kültür sanat politikalarının üretilmesine de katkı sağlayacak.
Danışma Meclisi’nin Koordinasyon Kurulu üzerinde bir yaptırımı olmayacak.

🔴ÖZGÜR ÜNİVERSİTE
Toplantıda bir başka öneri de Datça’da bir Özgür Üniversite oluşturulması oldu ve büyük ilgi gördü.Yeni oluşan Koordinasyon Kurulu ilk toplantısında tüm önerileri değerlendirecek.

🔴SELAM OLSUN AHMET TELLİ’YE
Toplantının son bölümünde faaliyet raporu değerlendirildi, yeni etkinlikler, yeni projeler gündeme getirildi veşair dostumuz Ahmet Telli’ye Hacettepe Üniversitesi’nde yapılan çirkin saldırı şiddetle kınandı.
🔴İŞTE YENİ KOORDİNASYON KURULUÖnümüzdeki günlerde ilk toplantısını yapacak olan DKSD’nin yeni koordinasyon kurulu şu isimlerden oluşuyor.
Meral San, Dilek Özgönen, Suna Sönmez, Vicdan Turgut, Janset Genel, Aysel Gül, Ayşe Başak Kaban, Nihal Akgül, Merve Ercegül, Ülker Tanrısever, İbrahim Çiftcioğlu, Özgür Mutlu, Sinan Önelge, Orhan Soylu, Cem Bal, Övgü Yıldız, Mahmut Balpetek, Ufuk Akkuş, Turan Yıldız, Gökay Sunar ve Sedat Kaya.(Fotoğraflar için Esmeri Alev Ekebaş’a teşekkür ederiz)