EMİN İGÜS İLE DEFNE İÇİN

Müzik yaşamına unutulmaz Halk Ozanımız Ruhi Su’nun öğrencisi olarak başlayan, 1980’lerin sevilen grubu Ezginin Günlüğü’nün ve Nazım Kumpanya’nın kurucularından olan, onlarca besteye, film müziğine imza atan, su gibi sesi ve özgün yorumuyla dinleyenlerin hayranlığını kazanan, toplumsal duyarlılığı ve siyasi duruşuyla takdir toplayan, Ruhi Su Dostlar Korosu Sanat Danışmanı ve Datça Kültür Sanat Dayanışması gönüldaşı, değerli müzisyen dostumuz Emin İgüs, SMA hastası Defne’yi yaşatmak için çaldı, söyledi.

Hızırşah Kültür Evi’nde gerçekleşen dinletiye, Datçalı müzikseverler büyük ilgi gösterirken, akustik ortam konuklara çok keyifli anlar yaşattı. Sanatçı Emin İgüs hiç ara vermeden 70 dakika sazını Defne için çaldı, sözünü Defne için söyledi. Anadolu’nun çeşitli yörelerinden halk türkülerini yorumlayan İgüs’e Hızırşah Kültür Evi’ni dolduran konuklar, koroyla eşlik etti.

Konser sonrası Emin İgüs, Datça Kültür Sanat Dayanışması’na, Hızırşah Kültür Evi yetkililerine, konseri izlemeye gelen konuklara teşekkür ederken, Defne’ye acil şifalar diledi ve “umarım yavrumuzu en kısa zamanda kucaklarız” dedi. İgüs, herkesi DEFNE yazıp 3314’e kısa mesaj atmaya da davet etti.

TEŞEKKÜRLER

Biz de Datça Kültür Sanat Dayanışması olarak değerli müzisyenimiz Emin İgüs, Hızırşah Kültür Evi’ni dolduran Datçalı dostlarımıza ve bize mekanı açan Datça Belediyesi’ne teşekkürlerimizi sunarız. Dinletiye gelemeyenler Defne’ye destek için 3314’e SMS atabilir.