“Yol Uzun Mühlet Kısa” Kitap Tanıtımı

Datça Yerel Tarih Derneği Başkanı, Datça’nın kanaat önderlerinden ve aynı zamanda DKSD gönüllüsü Mehmet Akın Pilavcı’nın “ Yol Uzun Mühlet Kısa” isimli kitabı yoğun ilgi gördü.
Datça Kültür Sanat Dayanışması’nın Hızırşah Kültür Evi’nde düzenlediği tanıtım etkinliğinde yazar Mehmet Akın Pilavcı’nın söyleşisi adeta zaman tünelinde bir yolculuk oldu. Mehmet Akın Pilavcı ile aynı zamanda kitabın editörlerinden M. Özgür Mutlu söyleşti. Yaklaşık 2 saat büyük bir ilgiyle izlenen etkinlik sonrası okurlar kitabı imzalamak için kuyruk oluşturdu.
Kitabının tanıtım ve imza etkinliğinde bir de fotoğraf sergisi açıldı. Sergide Mehmet Akın Pilavcı’nın arşivinden çıkan Datça’nın ilk ulaşım araçlarıyla ilgili birbirinden çarpıcı çok eski fotoğraflar yer alıyor.
“Yol Uzun Mühlet Kısa” cumhuriyetin ilk yıllarından günümüze uzanan zorlu dönemlerin, yokluğun, imkansızlığın ama bunların yanında müthiş bir inadın, azmin ve mücadelenin tanıklığına davet ediyor okurları. Öyküler Datça’nın tarihine ve yöre insanının yaşamına ışık tutuyor.
Kitaptaki anıları okuyunca insanıyla, kültürüyle, doğasıyla müstesna bir coğrafya olan Datça yarımadasında yıllar boyu yaşanan zorlu yolculuklara tanık olacak ve pek çok kez kendi hayat yolculuğunuzu düşüneceksiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir