DKSD Badem Çiçeği Festivali’nde

7-8-9 Şubat 2020 tarihlerinde Datça Belediyesi tarafından düzenlenen Badem Çiçeği Festivali’nde Datça Kültür Sanat Dayanışması birçok etkinlik ile yer aldı.

Festivalin startının verildiği festival kortejine DKSD pankartıyla katıldı.

Datça Kültür Sanat Dayanışması ve Kent Konseyi Kültür Sanat Bilim Grubu’nun birlikte düzenlediği Şarabi Plastik Sanatlar Sergisi açıldı. Sergi 5-15 Şubat tarihleri arasında ziyaret edebilir. Badem Çiceği Festivali için Liman Sanat Galerisi’nde 7 Şubat Cuma günü açılan sergide Datçalı sanatçıların eserleri yer aldı.

Festivalin 3 günü boyunca Datça’da yaşayan 29 yazarın imza günü etkinlikleri Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirildi.

Halim Yazıcı ve Zafer Muhlis Uslu’nun Sarıl Bana Gökyüzü Şiir & Müzik etkinliğini yine DKSD ve Kent Konseyi Kültür Sanat Bilim Grubu birlikte düzenledi. Etkinlik Metamorfoz Sanatevi’nde 7 Şubat Cuma günü gerçekleştirildi. 8 Şubat günü Yönetmen Ertuğrul Karslıoğlu’nun hazırladığı Geçmişten Geleceğe Knidos Kadınları Belgesel gösterimi de Metamorfoz Sanatevi’nde gerçekleştirildi ve büyük ilgi gördü.

Datça Kültür Sanat Dayanışması, Badem Çiçeği Festivali nedeniyle Eski Datça’da 8 Şubat Cumartesi günü “Can Yücel Şiirleri” ile dolu bir etkinlik düzenledi. Orhan’ın Kahvesi’ndeki etkinlikte bir serbest mikrofon oluşturularak isteyen herkes Can Yücel’e ait bir şiir okudu. İzleyicilerin büyük ilgi gösterdiği etkinlikte festival için Datça’ya gelen yaşlı geç bir çok konuk mikrofonun başına geçerek Can Yücel’i andı. Şiir dinletisinden sonra Datçalı müzisyenler Onur Hacet ile İlker Görgülü birbirinden güzel şarkılarla konukların alkışını aldı. Eski Datça sokakları DKSD gönüllüleri tarafından Can Yücel şiirleri ile donatıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir